Naše TOP 4 Zombie hry

02.08.2021

Téma krvelačných zombíků toužící po mozcích je v dnešní době stále populární. A proto najdeme i mnoho her pro virtuální realitu, kde najdeme zombíky. Bohužel, ne všechny zombie hry jsou zábavné. My jsme naštěstí udělali výběr za vás. Tady je seznam našich TOP 4 zombie her.

4. místo: Zombie Training Simulator

Začneme hrou, která je vhodná spíše pro mladší hráče. Jedná se o hru Zombie Training Simulator nacházející se na čtvrtém místě v našem žebříčku.

Na začátku hry si vyberete zbraň a poté je vašim úkolem zastřelit zombíky jakoby vytvořené z kartónu dřív, než se dostanou až k vám. A protože se jedná o hordy zombíků, jedna zbraň Vám stačit nebude. K dispozici máte tedy i další nástroje. Například granát, díky kterého můžete odpálit ohromné množství zombíků najednou. Nebo jim můžete hodit maso, a tím získat více času.

Hlavní výhodou této hry je hlavně fakt, že v ní nenajdete krev a ani žádné naturalistické zobrazování mrtvol. A díky jednoduchému ovládání ji mohou bez problému hrát i děti.

3. místo: Airranger - Guardian mode

Airranger je v základu battle royale hra, ve které se pomocí luku a různých typů šípů snažíte zastřelit všechny ostatní hráče a přežít jako poslední. Tato hra ovšem nově dostala nový herní režim, tzv. Guardian mode, ve kterém je vašim úkolem zastřelit všechny zombíky a nedovolit jim, aby se dostali až k vaší bráně. Tento herní režim se vyšplhal na třetí místo v našem žebříčku.

Oproti jiným hrám, kde máte naprosto totožný úkol, tato hra vyniká svojí komplexností a obtížností. Není to jenom o tom se do zombíka vůbec strefit, ale musíte i přeskakovat z platformy na platformu a sbírat šípy, kterých máte jen omezené množství. Některé šípy mají navíc bonusové efekty, takže je vhodné je nevyplýtvat hned. Tento herní režim doporučujeme všem zkušenějším ostrostřelcům ve VR.

2. místo: Arizona Sunshine

Nacházíte se sami, v poušti, během zombie apokalypsy, a snažíte se zoufale získat informace od ostatních přeživších. Nějak takto bych mohl shrnout lokalitu a hlavní zápletku hry Arizona Sunshine, která se dostala až na stříbrnou pozici v našem žebříčku.

Gameplay nemusí působit na papíře příliš zajímavě. Přijdete do lokace, vystřílíte zombíky, odejdete někam dál a zase střílíte zombíky... Ale napínavá atmosféra, jednoduché ovládání a touha pokračovat a objevovat tento post-apokalyptický svět jsou hlavní důvody, proč byste si měli tuto hru vyzkoušet. Jednoduché ovládání Vám vysvětlíme již za méně než 5 minut a potom jste v ní schopni zůstat celé hodiny. A tato hra je mnohem zábavnější, když si ji zahrajete s kamarádem. Případně si můžete zvolit i herní režim až pro 4 hráče.

1. místo: The Brookhaven experiment

A teď hra, u které se budete bát, protože má strašidelnou atmosféru a zombíci vypadají pěkně nechutně! Ve hře The Brookhaven experiment budete čelit krvelačným zombie vybíhajícím ze všech různých stran. Ke své obraně budete používat pistoli, granáty, nůž a baterku. Jedná se tedy o pravý horrorový zážitek, který rozhodně není pro slabé povahy. Ale pro ty z vás, kteří milujete zombie hry a horory, je to zážitek, který si prostě musíte zkusit.


Pokud Vás jedna z těchto her zaujala, neváhejte a přijďte si je vyzkoušet k nám! Nezapomeňte si ale zarezervovat termín.

Chrenko Daniel - VRO Virtuální realita Ostrava